انواع میز تلویزیون، میز ال سی دی و تفاوتهایشان

توضیحات انواع میز تلویزیون

گذشتزمان و  پیشرفت علم و فناوری تأثیر بهسزایی در زندگی روزمره انسان و ابزار و وسایل زندگی او گذشته است. یک نمونه خیلیبارز می‌توان به کامپیوتر اشاره کرد که کامپیوترهای بزرگ چند دهه قبل جای خودشانرا به کامپیوترهایی با مانیتور ال‌سی‌دی و لپ تاپ های کم حجم و سبک امروزی دادهاند.

تلویزیوننیز یکی دیگر از کالاهایی است که دستخوش تغییرات به سزایی  قرار گرفته است شاید تا ده سال پیش کمترین خانهای بود که در آن تلویزیون های فلت (ال‌سی‌دی و ال‌ای‌دی) به چشم می‌خورد ولیامروزه بالعکس کمترین خانه ای است که تلویزیون ال‌سی‌دی نداشته باشد.

تلویزیون‌هایال‌سی‌دی‌ طوری طراحی شده‌اند که اکثرا می‌توانند بدون نیاز به میز تلویزیون، بهدیوار نصب شوند، اما کمتر کسی از این قابلیت ال‌سی‌دی‌ها استقبال کرد. شاید یکی ازدلایل آن حس بی اعتمادی نسبت به چیزی است که از دیوار بیرون بزند و زیرش خالی باشدو یا فکر به این موضوع که اگر به هر دلیلی تلویزیون از جای خود خارج شود و بیفتد،ال‌سی‌دی مطمئناً دیگر قابل استفاده نخواهد بود. از طرفی استفاده از میز تلویزیونیمتناسب با دکوراسیون، هم باعث زیبایی محیط می‌شود و هم می‌توانید لوازم‌جانبی ایمثل دی وی دی پلیر، کنسول بازی، دستگاه دیجیتال، و دکوری هایی را در جاهای تعبیهشده در میز ال‌س‌دی قرار دهید.

تلویزیونهای ال سی دی وارد بازار شدند و بالطبع کالاهای مکملی نیز لازم داشتند و دیگر جاییبرای میزهای تلویزیون بزرگ و جاگیر قدیمی نبود. از این رو میز تلویزیون‌های ال‌ای‌دیجدید و مدرن وارد بازار شد. از انواع این میزها می توان به میز تلویزیون دیواری،شیشه‌ای یا سکوریت، پشت دار با نمای کامپوزیت و پازلی اشاره کرد. اینروزها (اوائلزمستان 1394 شمسی) مدل های پازلی به دلیل قابلیتی که دارد مورد پسند خیلی‌ها قرارگرفت و آن اینکه این میز طوری طراحی شده که شما می‌توانید قطعات این میز را بهراحتی جابجا کنید و اگر از دکوراسیون تکراری منزلتان خسته شدید تغییر دکوراسیون بدهید.از آن‌جایی که قطعات تقریبا کوچک طراحی شده اند دیگر مشکل قدیمی سخت بودن جابجایی (بخاطرسنگینی میز تلویزیون) را نخواهید داشت.

اگرقصد خرید میز تلویزیون ال‌ای‌دی را دارید دور از لطف نیست بدانید ماکسیمم استانداردی کهبرای عمق میزهای ال‌ای‌دی در نظر گرفته می‌شود 50 سانتی متر است و در مورد ارتفاععموماً حدود 50 سانتی متر است. این ارتفاع باعث می‌شود که شما هنگام تماشایتلویزیون زاویه دید نسبتا مستقیمی داشته باشید و اگر ساعات طولانی مخاطب تلویزیون بودید از گردن درد آزرده خاطر نشوید.

میزتلویزیونیبا این استاندارد جوابگوی ال‌سی‌دی(ال‌ای‌دی) تا سایز 65 اینچ است.

میزتلویزیون‌‌هایال‌ای‌دی می‌توانند از جنس ام دی اف ملامینه، ام دی‌اف با روکش HPL، ام دی اف با روکش طبیعی و ... باشند که اصولاً ضدخش هستند. نوعدیگری از  میز تلویزیون‌ها شیشه‌ای‌ هستندکه حدود 8 میلیمتر ضخامت دارند و از نوع سکوریت هستند.

آخریننکته ای که شاید دانستن آن  برایتان  جالب باشد این است که بعضاً در هنگام خرید میزتلویزیون، فروشندگان بین میز تلویزیون، میز ال‌سی‌دی و  میز ال‌ای‌دی تمایز قائل می‌شوند. اما باور مااین هست که تفاوت چندانی با هم ندارند و نباید این تفاوت های اسمی  باعث تغییر قیمت میز تلویزیون بشود.