میز کامپیوتر خود را چگونه انتخاب کنید

میز کامپیوتر

میز کامپیوتراستاندارد چگونه میزی است ؟ برای خرید میز کامپیوتر مناسب ابتدا بهتر است که ازاستاندارد های ساخت آن با خبر باشید. ارتفاع استاندارد میز کامپیوتر از نظر اصولارگونومیک 76 سانتی متر است. البته این عدد بسته به قد شما بین 70 تا 76 سانتی مترمی تواند متغیر باشد. عمق مناسب صفحه رویی میز کامپیوتر در کوچک ترین حالت 60سانتی متر است و عرضش 75 سانتیمتر. برای عرض صفحه روی میز یک اندازه ی حداقلی وجوددارد: 70 سانتی متر. بسته به نیاز و خواست شما این اندازه می تواند بسیار بیشتر همباشد. مثلا یک محقق زبان های باستانی (البته در صورت تمایل به استفاده از ابزارهایمدرن!) به میزی احتیاج خواهد داشت که حتی عرض یکی از دیوار های اتاق محل کارش راتماما پر کند. در مورد طول و عرض میز  های کامپیوترفراتر از ابعاد استاندارد یک نکته مهم وجود دارد و آن هم فاصله ی مانیتور با شماستکه نباید کمتر از 40 سانتی متر و بیشتر از 50 سانتی متر باشد. در بعضی از میزکامپیوتر‌ها برای قرار دادن مانیتور یک صفحه‌ی کوچک جداگانه با فاصله روی صفحه‌یمیز نصب می‌شود (مانند میز کامپیوتر S7610) . این فاصله تا 7 سانتی متر قابل قبول استاما بیشتر از آن می‌تواند برای شما درد های جدی در گردن ایجاد کند. وجود این صفحه‌یاضافی روی میز کامپیوتر شما حتما لازم نیست. یک روش ساده برای اطمینان از ارتفاعدرست مانیتور وجود دارد: وقتی به بالاترین قسمت صفحه نمایش مانیتور نگاه می‌کنید،چشمان شما نباید در حالتی قرار بگیرد که جهت نگاه رو به بالا یا پایین باشد. ازآنجایی که معمولا در اکثر اوقات نگاه شما در هنگام کار با کامپیوتر بیشتر به قسمت وسطو دایره اطراف آن است، با این امتحان مطمئن می‌شوید که هیچ گاه جهت نگاه برای مدتزمان طولانی به سمتی نخواهد بود که زیاد بالا یا پایین باشد و قرارگیری چشم ها وسر شما در حالتی آزاردهنده نخواهد بود. 

در طراحی میز کامپیوترزیر صفحه رویی میز یک صفحه مخصوص کیبورد در نظر گرفته می‌شود که به صورت کشوییبیرون می‌آید. فاصله مناسب این صفحه با صفحه روی میز بین 7 تا 10 سانتی متر وحداقل عرض آن 50 سانتی متر است. هنگام کار با کیبورد مچ دست و ساعدتان باید با همدر یک راستا قرار بگیرد، در این حالت زاویه تشکیل شده بین ساعد و بازوی شما بایدبین 90 تا 95 درجه باشد. به طور کلی میز کامپیوتر میزی است که حتما این صفحه‌یمخصوص کیبورد را داشته باشد. در غیر اینصورت کیبورد روی میز قرار می گیرد و این باشماست که با تنظیم ارتفاع صندلی حالت قرارگیری مناسب برای دستتان روی کیبورد راایجاد کنید.

نکته ای که در خرید میز کامپیوتر حتما باید در نظربگیرید جایی برای قرار گرفتن ماوس است. بهترین حالت کار با ماوس از نظر اصولارگونومیک قرار گرفتن دست شما دقیقا در همان ارتفاعی است که برای کیبورد گفته شد. بهعبارت دیگر ماوس و کیبورد باید در یک ارتفاع باشند. درطراحی بعضی از میزکامپیوترها صفحه کیبورد عرض بیشتری داشته و فضای کافی برای قرار گرفتن ماوس وکیبورد با هم و البته کار راحت با آن ها را دارد (مانند میز کامپیوتر SB). برخی دیگر از میزهای کامپیوتر به گونه ایطراحی شده اند که در سمت راست زیر صفحه ی مخصوص کیبورد، صفحه‌ی کوچک کشویی برایقرار دادن ماوس تعبیه شده. اگر قصد خرید این میزکامپیوترها را دارید دقت کنید کهفاصله‌ی بین صفحه‌ی کیبورد با صفحه‌ی ماوس بیشتر از 2 سانتی متر نباشد. قرار گرفتندست روی ماوس در حالتی غیر از این و با فاصله ی زیاد از محل قرارگرفتن استانداردکیبورد میتواند درد‌های شدید در ناحیه کتف و گردندر پی داشته باشد.

در انتخاب میز کامپیوتر سایز خود را نیز در نظربگیرید اگر درشت اندام هستید سعی کنید از میزهای کوچک استفاده نکنید(مصیبت بارند!). یعنی هنگام نشستن روی صندلی و قرار گرفتن پشت میز پاها به طور کامل زیر میز جایبگیرند و فاصله روی ران ها با صفحه‌ی روی میز کم نباشد خصوصا اینکه قسمت روی رانها به زیر میز نچسبد. حداقل عمق مناسب برای یک میز کامپیوتر استاندارد 60 سانتیمتر است. در نظر داشته باشید قید نگهدارنده‌ی پایه ها و ستون میز به نحوی در جایخود متصل شده باشد که مزاحم قرار گیری کامل پاهای شما زیر میز نباشد. فاصله گرفتنپاهای شما از میز موجب کشیده شدن دست شما هنگام کار با ماوس و کیبورد شده و دردهایناحیه ستون فقرات و گردن را موجب می‌شود.

طراحی، ساخت و فروش میز کامپیوتردر انواع مختلف و شکل های گوناگون انتخاب را برای شما آسان‌تر کرده است. با در نظرگرفتن نیازخود و فضایی که در اختیار دارید می توانید میز کامپیوتر مناسبی خریدارینمایید مثلا میز کامپیوترکتابخانه دار و یا میز لپ تاپ هایی که در عین کوچک بودن برای استفادهبه عنوان میزتحریر هم مناسبند (مثل میز تحریر S70). در مورد جنس میز کامپیوتر باید گفت که میزکامپیوترهای چوبی به هنگام تماس دستتان (در هنگام کار با موس و کیبورد) با آنهااحساس بهتری را القا خواهند کرد و از استحکام خوبی هم برخوردارند. میز کامپیوتر شیشهای مدرن است و راحت‌تر تمیز می‌شود.اگر نسبت به نظافت حساسید به آسانی می‌توانیدبرای تمیز کردن میز کامپیوتر شیشه ای از انواع مواد شوینده و پاک کننده استفادهکنید. علاوه بر این به این میزها از پروفیل و شیشه ساخته شده اند و از میزکامپیوترهای چوبی سبکتر هستند. برای دیدن نمونه می توانید میز کامپیوتر شیشه ای را در سایت مبلمانپایتخت ببینید.

مبلمان پایتخت افتخار فروش انواع میز کامپیوتر را باسه سال کامل ضمانت دارد و رایگان به سراسر ایران ارسال می کند.

 

 


میز تحریر S70

میز تحریر S70

میز تحریر مدل اس هفتاد از میزهای دو منظوره ی مبلمان اداری پایتخت است. این میز از جنس ملامینه ضد خش است و لبه های آن پی وی سی شده که باعث می شود لب پر ..

200,000 تومان

میز کامپیوتر S110

میز کامپیوتر S110

میز کامپیوتر اس 110 از میزهای پرجا و در عین حال غیر جاگیر است. جنس این میز ملامینه است و خش برنمی دارد. لبه های آن با نوار پی وی سی محافظت می شود تا ا..

260,000 تومان

میز کامپیوتر S120

میز کامپیوتر S120

میز کامپیوتر اس 120 از پرجا ترین میزهای کامپیوتر مبلمان اداری پایتخت است. انتهای صفحه روی این میز کامپیوتر، سمت راست، قسمتی 22 سانتی برای 16 عدد قاب ل..

280,000 تومان

میز کامپیوتر S7610

میز کامپیوتر S7610

میز کامپیوتر اس 7610 یک میز کامپیوتر استثنائی است ! مخصوص حرفه ای ها ! طراحی این میز بسیار مناسب و امکانات آن زیاد و کاملا کاربردی است.صفحه روی میز 11..

255,000 تومان

میز کامپیوتر SB

میز کامپیوتر SB

میز کامپیوتر اس بی از جنس ملامینه ضد خش ساخته شده که آب نیز در آن نفوذ نمی کند. تمامی لبه های این میز تلویزیون، با نوارهایی از جنس پی وی سی در حرارت..

250,000 تومان

میز کامپیوتر SB100

میز کامپیوتر SB100

میز کامپیوتر اس بی 100 از جنس ملامینه ضد خش است و آب نیز به آن نفوذ نمی کند.تمامی لبه های این میز کامپیوتر با نوارهایی از جنس پی وی سی در حرارتی نزد..

210,000 تومان

میز کامپیوتر ال گردشی

میز کامپیوتر ال گردشی

میز کامپیوتر ال گردشی یک میز کامپیوتر کامل با کلی اضافات و مخلفات است ! جنس این میز از HPL است و نه تنها آب در آن نفوذ نمی کند بلکه بسیار مقاوم نسبت ب..

460,000 تومان

میز کامپیوتر تیبا

میز کامپیوتر تیبا

تیبا یک میز کامپیوتر همه فن حریف است ! جای کیس، جای پرینتر، یک کشو و از همه مهمتر جای خود شما !! بعضی از میز کامپیوترها به شما اجازه نمی دهند تا پای خ..

365,000 تومان

میز کامپیوتر دالبر

میز کامپیوتر دالبر

میز کامپیوتر دالبر یک طرح نسبتا ساده و کاملا کاربردی دارد. ضد خش است و لبه های آن پی وی سی شده که لب پر نخواهد شد. صفحه روی آن 90 سانتیمتر عرض دارد که..

240,000 تومان

میز کامپیوتر شیشه ای

میز کامپیوتر شیشه ای

میز کامپیوتر مدل شیشه ای مبتنی بر یک طراحی مدرن است. رویه میز از جنس شیشه سکور