صندلی 3057 3

روکش صندلی اداری

موقع نشستن و استفاده کردن از هر صندلی با قسمتهای مختلفی از آن بصورت مستقیم یا غیرمستقیم سرو کار خواهیم داشت. شاید بیشترین قسمتی که هرفرد در استفاده از صندلی با آن در تماس است روکش صندلی است.

روکش صندلی میتواند از چرم باشد یا پارچه و یا ترکیبی از هردوی این جنس ها. البته بعضی صندلی ها نیز با پارچه یا چرم روکش نمیشوند و شما مستقیم با پلاستیک یا چوب آن سروکار دارید.

روکش صندلی بسته به مدل و نوع صندلی میتواند دوخت های متعددی داشته باشد، تکه دوزی شده باشد و یا حتی دکمه دوزی داشته باشد. هنر دوزندگی ای که در هر روکش صندلی استفاده میشود لازم است ماهرانه انجام شده باشد. شاید باورش سخت باشد اما معمولا هر صندلی اداری بین ۵ تا ۷ متر چرم یا پارچه میبرد.

بخش عمده ای از بار زیبایی یک صندلی بر دوش روکش آن است. روکشی که اگر جنس آن خوب باشد تا سالهای طولانی قابل استفاده خواهد بود. همچنین علاوه بر زیبایی بیشترین تماس شما با روکش صندلی است و جنس آن برای سلامتی شما نیز مهم است.

روکش کردن صندلی آخرین مرحله از تولید یک صندلی است اما اولین قسمتی است که شما آن را در مواجهه میبینید و از روی آن در مورد صندلی حتما قضاوت میکنید. جنس های مختلفی از پارچه و چرم وجود دارند که برای روکش صندلی استفاده میشوند. از بهترین روکش های چرمی برای صندلی چرم هایی نظیر چرم وی و یا چرم پی یو است که بسیار چگال، لطیف و بادوام هستند.

بیشتر اوقات حاشیه ی روکش صندلی با استفاده از مفتول های فلزی فرم یافته که اصطلاحا به آن منگنه میگویند به صندلی متصل میشود و برای آن که در نظر زشت نباشد یک نوار لاستیکی یا فلزی قسمت اتصال را میپوشاند. همچنین روکش صندلی باید به اسفنج و فوم تشک و پشتی صندلی نیز به نوعی متصل شود که معمولا این کار با استفاده از چسب های مخصوص انجام میگیرد.

باوجود اینکه چرم های باکیفیتی امروزه وجود دارند که در روکش صندلی میتوان از آنها استفاده نمود، اما کماکان برخی افراد روکش پارچه ای برای صندلی را به روکش چرمی ترجیح میدهند. شاید پارچه حس صمیمی تر یا آشنا تری برایشان دارد و یا بیم آن را دارند که روکش چرمی صندلی موجب تعریق بیشتر بدن شود. در حالیکه امروزه چرم هایی که به خوبی هوا را از خود عبور میدهند باعث میشوند ساعتها نشستن روی صندلی باعث تعریق بدن نشود.

مبلمان پایتخت مفتخر است صندلی های خود را با هر روکش صندلی ای که شما بخواهید اعم از چرم یا پارچه و یا ترکیبی از هردوی آنها ارائه کند. انتخاب شما در روکش صندلی حتی محدود به رنگ نیز نخواهد شد و شما میتوانید رنگ دلخواه خود را برای صندلی های اداری یا سایر صندلی های خود انتخاب فرمائید. اگر روکش صندلی شما صدمه دیده یا پاره شده اما خود صندلی سالم است، میتوانید از مبلمان پایتخت بخواهید آن را برایتان تعمیر کند و روکش آن را تجدید کند.

اشتراک گذاری نوشته

دیدگاه ها

  1. I am sure this paragraph has touched all the internet people, its really really fastidious piece of writing on building
    up new blog.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *